Páteční menu alias "Viva Italia"

Dnes kuchař podlehl své vášni k italské gastronomii a uvaří Vám skvělé "Tagliatelle s kuřecím masem a žampióny" v italském znění "Tagliatelle con pollo e funghi prataioli" no a v Číně se to píše takhle 与鸡和香菇的意大利面条


Říká se také, že první tagliatelle vytvořil šikovný dvorní kuchař, kterého inspiroval slavnostní účes, který měla krasavice Lukrécie d’Este na své svatbě s Annibalem II. Bentivogliem v roce 1487. Tento příběh je ovšem žertovnou smyšlenkou z roku 1931, jejímž autorem je Augusto Majani.


No, a co na to říká Wikipedie?

"Tagliatelle a tagliolini (z italského tagliare - „řezat“) jsou těstoviny, které se tradičně vyrábějí v italských oblastech Emilia-Romagna a Marche. Tagliatelle jsou dlouhé ploché nudle, které se tvarem podobají těstovinám fettuccine a mívají na šířku 0,65 až 1 cm.


Tagliatelle se podávají s různými omáčkami, tradičně především s omáčkou boloňskou. Tagliolini jsou jednou z variant tagliatelle – jsou stejně dlouhé, ale jsou tenčí a mají kruhový profil. Dalším druhem jsou bavette – ty jsou tenčí než tagliatelle. A ještě o něco tenčí jsou pak bavettine."


Dnešní polední menu:


Uzená polévka s rýží


1) Tagliatelle s kuřecím masem a žampióny  95 Kč           

2) Kuřecí prsíčka zapečená s rajčaty a mozzarellou, šťouchaný brambor  95 Kč    

3) Vepřové v mrkvi, vařený brambor  95 Kč               

4) Filet ze pstruha podávaný na čerstvé zelenině s jogurto-citrónovým dresinkem 145 Kč  


Mějte hezký den s úsměvem, pátek je tady!!!A tak ještě něco pro pobavení


13 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše